Daha iyi bir Twitter için Gozimo!

İnterneti daha kullanışlı hale getirmek amacıyla geliştirdiğimiz Gozimo’yu yüklediğinizde sosyal medyanın en popüler aracı Twitter’da ne gibi değişikliklere kavuşacağınıza dair birkaç örneği paylaşmak isteriz.

Gerçek hesaplar, sahte hesaplar

Twitter’ın en büyük sorunlarından biri popüler kullanıcılara ait birçok hesap bulunması. Gozimo, bu tip kullanıcıların gerçek hesaplarına yönelik otomatik uyarılar sunuyor. Eğer ekranınıza gelen Twitter hesabı gerçekten ismini taşıyan kullanıcıya aitse Gozimo ikonu ‘check’ işaretiyle bunu onaylıyor. Mesaj kişinin sahte (fake) ya da parodi hesabından yollanmışsa Gozimo çarpı işaretli bir ikonla üstüne tıkladığınızda açılan pencerede o kişinin / kurumun gerçek hesabını size gösteriyor.

Yakında bu özelliği her Gozimo kullanıcısına açacağımızın müjdesini de verelim. Kullanıcılarımız basit bir form doldurarak kendi Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağ hesaplarını tanımlayacak ve diğer Gozimo kullanıcılarının sayfalarında kendi hesapları için yukarıda gördüğünüz gibi özel bir kutucuğa sahip olacak.

Instagram için Twitter’dan ayrılmak yok

Bir başka ayrıcalığı Instagram paylaşımlarında yaşayacaksınız. Gozimo’yu yüklediğinizde karşınıza çıkan Instagram linklerinde fotoğrafı görmek için yapmanız Twitter’dan ayrılmanıza gerek yok. Linkin hemen yanında çıkan ikona tıkladığınızda mesajın hemen altında fotoğrafı görebilirsiniz. Kapatmak için ikona tekrar tıklamanız yeterli.

Güncel gelişmeleri kaçırmayın

Gelişmeleri sürekli takip eden Gozimo ekibi, karşınıza çıkan konularla ilgili en iyi kaynakları tarayıp size aktarmayı hedefliyor. İkona tıkladığınızda açılan pencerelerde sizi daha detaylı (tercihen Türkçe) kaynaklara yönlendiriyoruz.

Örnekleri çeşitlendirmek mümkün.

Güncel gelişmeleri takip ederken spor karşılaşmaları ihmal etmemiz elbette mümkün değildi!

Bir diğer sürpriz, Fizy linki içeren mesajlarda karşınıza çıkacak. Paylaşılan şarkıyı dinlemek için Gozimo ikonuna tıkladığınızda Fizy müzikçaları belirerek şarkıyı çalmaya başlıyor!

Tek tıklamayla ücretsiz olarak yükleyip kullanabileceğiniz Gozimo, üyelik bile gerektirmeden Twitter’ı daha zengin, daha işlevsel hale getirebilmek için hizmetinizde. Neredeyse her gün yeni özellikler eklemek için çalışıyoruz. Tavsiyelerinizi yorum bölümünde yazabilir, hep birlikte daha zengin bir araca dönüşmemizi sağlayabilirsiniz.

Tavşanı takip etmeye devam edin ;)

Yeni bir web tecrübesi: Gozimo!

Gozimo, ortaklarım Devrim Altaylı ve Ercan Balcı ile 2012′nin ilk çeyreğinden bu yana üstünde kafa yorduğumuz bir proje. Teknik anlamda bu kadar zaman alacak bir şey değildi ama hepimizin yoğun ve farklı işleri olması, aklımıza sürekli sisteme ekleyecek yeni bir şeyler gelmesi ve (belki de en önemlisi) hayatımızın Gozimo’ya bağlı olmaması gibi gerekçelerle gecikti.

Tam açalım dediğimizde patlayan Gezi Parkı olayları yüzünden tekrar uykuya yattı. Ama neredeyse her gün aklımıza gelen yeni bir fikir sayesinde biraz daha gelişti, güçlendi.

Ama artık hepimiz bu bitmeyen geliştirme sürecinden sıkıldık ve açmaya karar verdik.

Gozimo nedir?: Gozimo üyelik gerektirmeyen, ücretsiz bir web tarayıcı eklentisi. Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Safari’de çalışacak. Tıklayıp yükledikten sonra yapmanız gereken ekstra bir şey yok.

Gozimo aradığınız şeylere yönelik en uygun kaynakları, tamamlayıcı içerikleri, hatta satın almak istediğiniz bir ürünün en uygun fiyatlı olduğu siteyi size söyleyecek. Daha da keyiflisi popüler birçok sitede eksikliğini duyduğunuz özellikleri otomatik olarak kullanımınıza açacak.

Üstelik bunun için ziyaret ettiğiniz sitenin Gozimo ile anlaşmalı olması gerekmiyor. Web tarayıcınızın içinde açılan bütün siteler, bütün sayfalar Gozimo tarafından zenginleştirilebilir durumda olacak. Kimseye bağlı değiliz. Ne siz, ne biz. Hiçbir kişiye, kuruma eyvallahımız yok. Doğrusu, dürüstü, en iyisi, faydalısı neyse; neredeyse biz de oradayız! Özetle bütün internet Gozimo’nun bir mecrası olacak. Ve sitelerin Gozimo’yu engellemesi, müdahale etmesi demümkün değil.

Bunları yaparken sizi asla rahatsız etmeyecek, hangi sitelere girdiğiniz / girmediğinizle ilgilenmeyecek, üyelik şartı koşmayacak, size dair bir kayıt tutmayacak.

Fiyat karşılaştırmasına yönelik bir örneğe bakalım mesela (tam ekran seyretmek daha iyi fikir verebilir).

Birkaç popüler örnek daha vereyim. Örneğin iki firma arasında yaşanan bir anlaşmazlık yüzünden uzun bir süredir Instagram fotoğraflarının önizlemesinin artık Twitter’da çıkmadığını biliyoruz. Gozimo bu dargınları sihirli bir şekilde barıştırıyor.

Gozimo’yu kullanmaya başladıktan sonra Twitter’daki akışa bakarken Instagram linklerinin yanında Gozimo logosunu göreceksiniz (kırmızı daire içine aldım).

 

Bu ikona tıkladığınızda sayfayı terk etmeden (aynen eskiden olduğu gibi) Twitter içinde Instagram fotoğraf ve videolarını görebileceksiniz.

Güzel, değil mi? Sadece Twitter içinde bile daha birçok ilginç sürpriz sizi bekliyor olacak. Örneğin biri Fizy linki mi verdi? Altında Fizy müzikçaları otomatik olarak belirecek. Facebook’ta sadece ‘beğen’ tuşu sizi kesmiyor mu? Bakarsınız bir gün ‘Nefret ediyorum!’ düğmesi de belirmiş hemen yanında ;)

Gozimo gerçekten çok heyecanlandığım, devrimsel bir proje. Eğer hayal ve planlarımızı gerçekleştirebilirsek interneti baştan sona değiştirebilecek bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Denemek ya da içinde yer almak isteyen?

Buraya kadar okuduğunuza göre Gozimo ile ilgili olduğunuzu düşünebilirim. O zaman size iki teklif:

  1. Eğer Gozimo’yu herkesten önce deneyenler arasında yer almak istersenizadresine ‘Denemek istiyorum’ yazan bir mesaj atmanız yeterli.
  2. Gozimo ekibinde yer almak ve heyecanımızı daha yakından paylaşmak isterseniz, sizin için de bir teklifimiz var.

Diğer detaylara açıldıktan sonra yeniden bakarız.

Sloganımızla kapatayım: Tavşanı takip et!

(M. Serdar Kuzuloğlu)

Gozimo nedir?

Gozimo, aradığın şeylerle ilgili en doğru tavsiyeleri verecek, web sitelerini daha kullanışlı hale getirecek ve interneti yeniden keşfetmeni sağlayacak ücretsiz bir tarayıcı eklentisidir.

Gozimo sayesinde satın almak istediğin ürünün en uygun fiyatlı seçeneğini görebilir, araştırdığın konudaki en güvenilir kaynağa ulaşabilir ya da sıkça kullandığın sitelerde eksikliğini hissettiğin işlevlere kavuşabilirsin.

Bütün bunlar için yükledikten sonra kimi zaman ekranda belirecek özel Gozimo ikonuna dikkat etmen yeterli. İlgilendiğin konuya yönelik en iyi tavsiyeleri bu ikonun üstüne geldiğinde bulacaksın. Tıklayıp inceleyebilir ya da ilgilenmeden bulunduğun sayfada kalabilirsin.

Twitter, Facebook ve benzeri popüler sitelerdeyse birçok yeni özellik hiçbir şey yapmadan otomatik olarak kullanıma açılacak!

Gozimo ayrıcalıklarından birkaçı

  • En uygun fiyat,: Elektronik ticaret sitelerinin sunduğu fiyat avantajlarının hepimiz farkındayız. Ama her ürünün neredeyse yüzlerce farklı adreste satıldığı bir ortamda en uygun fiyatlısını bize kim gösterecek? Elbette Gozimo! Gozimo’yu yükledikten sonra birçok popüler ürünün daha ucuza satıldığı seçenekler ikonumuzun ucunda seni bekliyor olacak. Satın almaya yönelik karar her zaman sana kalmış.
  • Bambaşka bir internet: Milyonlarca kişinin ana ekranı haline gelen Twitter, Gozimo ile yepyeni özelliklere kavuşuyor. Örneğin artık kullandığın popüler şarkı sitelerinden link içeren her mesajda Twitter’dan ayrılmadan mesajın içinde parçayı dinleyebileceksin. Kullandıkça bir daha vazgeçemeyeceğin diğer sürpriz özellikleri de Gozimo’yu yükledikten sonra göreceksin.
  • Webdeki yol arkadaşın: İnternette zamanımızın çoğunu aradığımız şeyleri bulmak için harcıyoruz. Bu konuda her zaman başarılı olduğumuz da söylenemez. Peki bütün bunlara uğraşmadan ulaşmanın bir yolu yok mu? Yeni tanıtılan bir ürünle ilgili bilgi edinmek için gezinirken inceleme videolarına, satış fiyatına, forumlardaki kullanıcı izlenimlerine kolayca ulaşsak nasıl olurdu? Sevdiğimiz bir şarkıcının klibini seyrederken konserinden haberdar olsak, bitmeyen dertlerimizle uğraşırken uzman görüşlerine ulaşsak, alışveriş anında tasarruf ettirecek tavsiyeler alsak, tatil derdine düşmüşken beklenmedik bir destek bulsak ya da bir heyecanı yeniden yaşarken ölümsüzleştirmek için tavsiyelere ulaşsak fena mı olurdu? Gozimo senin için en iyi ve doğru kaynakları düzenli olarak tarayarak tavsiyelerde bulunacak. En ilgili ve faydalı bilgilere arama derdine düşmeden ulaşmak için Gozimo’yu yüklemen yeterli.

Gozimo asla…

  • Sana ait özel herhangi bir bilgiyi kaydetmez, saklamaz.
  • Reklam amacıyla yanıltıcı içerik ya da yönlendirme yapmaz.
  • Üçüncü kurum ya da şahıslarla hiçbir bilgiyi paylaşmaz.
  • Senden gelecek soru ve önerilere kulağını tıkamaz.
  • Gozimo, markaları değil seni düşünür.

İnterneti yeniden keşfetmek için Gozimo’yu yükle ve tavşanı takip et!